Czy pielęgnacja to naprawdę dobra inwestycja ?

by - listopada 27, 2018

Czy opłaca się wydawać ciężko zarobione pieniądze na kosmetyki pielęgnacyjne?

W czasach kiedy na przystankach wyświetla się poziom zanieczyszczenia powietrza, a koreańska pielęgnacja stała się prawdziwym hitem, polska ludność wręcz rzuciła się na kremy, maski czy inne esencje właściwie nie wiedząc czemu, ani co do czego. No i fajnie mam produkty, ale dziesięć etapów czyszczenia mojego ryjka to o 10 za dużo. Powiem szczerze, tak codzienna walka ma sens i mega znaczenie nie tylko dla naszej twarzy, ale też naszego ducha ! Nic nie daje takiej satysfakcji jak walnięcie sobie maseczki z dobrą książką i cieplutką herbatką. 

Powody dlaczego warto zająć naszymi facjatami 

1. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ile z nas walczyło z korektorami i innymi bardziej lub mniej płynnymi produktami żeby zakryć niedoskonałości ? Wyobraźmy sobie sytuację w której nie musimy już tego robić, kiedy nie ma czego przykrywać warstwami podkładu, piękne co ? Nie mowie, że regularna pielęgnacja sprawi że nigdy nam nic nie wyskoczy, ale mogę przysiąc, że dzięki niej takie sytuacje będą zdarzać się jedynie od czasu do czasu. Oczywiście nie będę się wypowiadać w sytuacji gdy ktoś faktycznie ma chorą skórę twarzy, nie jestem dermatologiem. Nasz ryjek jest prawdziwym płótnem do makijażu, nie ma sensu go niczym przykrywać jedynie podkreślać to co w nim najpiękniejsze. 

2. To inwestycja w przyszłość

Nie ma sensu zaczynać zabawę w dbanie o skórę z powodu strachu po pierwszym przebarwieniu czy plamkach. Najlepiej zacząć jak najszybciej bo dzięki temu łatwiej jest się wbić w ten pielęgnacyjny rytuał i nie ma problemu z walką z błędami przyszłości. Najważniejsze w pielęgnacji jest myślenie przyszłościowe, to jak ja chcę wyglądać za 30 lat. Niestety niezależnie od tego co mówią nam kolorowe reklamy efekty nie są natychmiastowe i trzeba ćwiczyć cierpliwość by móc w pełni odczuć satysfakcje.

3. Dbanie o cerę to nie luksus  

Mycie ryjka jakieś 2 produkty, esencje, toniki i Bóg wie jak drogie kremy i inne dziadostwa kosztują. Niektóre dużo, a jeszcze inne o matko, serum za 390 zł powinno mieć co najmniej wbudowaną pralkę i maszynę do popcornu.   Na całe szczęście nie cena gra role, ale to jak reagujemy na dany produkt. Niektóre kosmetyki mogą lekko przygnieść nasz portfel ale nie powinny wyrywać nam chleba z ust. 

4. To nie tak, że nie działa


Dla mnie gdy zaczynałam swoją wyboistą przygodę z pielęgnacją najbardziej dołującą i zniechęcającą rzeczą był brak efektów. Zdarzyło mi się w wieku 13 lat, że po użyciu "Maseczki cud miód bierz mnie i stań się piękną kobietą" zamieniłam się w może nie piękną ale na pewno uroczą zaróżowioną świnkę. Płyn do twarzy śmierdział od płynu micelarnego oczy mi płakały, a przecież makijaż sam w końcu schodzi 

Pozbawiona wiedzy i prawdopodobnie chęci zostałam przez świat kosmetyków wykopana, no a potem odkryłam, że można nauczyć się czytać. Okresowe pryszcze, różowe policzki nie otwierały mi drzwi na świat podrywu, ale z wiedzą że moja cera mieszana bardzo lubi się z zieloną herbatą i  że rynek ma więcej niż jeden apteczny płyn do twarzy, byłam w stanie z tym walczyć. 

Reasumując, to nie tak, że nie działa, bo żeby zadziałało potrzebna jest nie tylko wiedza z dziedziny pielęgnacji, ale też zrozumienia samej siebie i naszych potrzeb.


5. Samozadowolenie

Tak oto dotarliśmy do ostatniego i najbardziej przekonującego argumentu, radości z dbania o cerę. Oczywiście efekty końcowe są fajne, ale czemu by nie umilić sobie tego jakoś ? Nie zawsze do celu po trupach w pocie i łzach. Czasem można też tak na spokojnie, przy dobrym filmie z herbatką, albo na tarasie ( opcja dla mnie balkon ) z książką. Dzięki dbaniu o skórę odkryłam czym jest czas dla siebie i ten jakże cenny moment wyciszania od świata. Po prostu chwila dla nas na nasze refleksje. Dla tych co czas goni, a sesja za rogiem pragnę przypomnieć, że po pierwsze z maseczką można wkuwać, a po drugie nic tak nie poprawia jakości pracy jak te 15 minut luzu. 


DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ BYLIŚCIE ŚWIETNI DO ZOBACZENIA ! 

You May Also Like

0 komentarze